Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Historie

Oficiální stránky stolního tenisu
Oficiální stránky stolního tenisu
Pinec.info
Pinec.info
1 2 3 4 5
Oddíl stolního tenisu je členem TJ Spartak Čelákovice, jenž sdružuje oddíly dalších sportů jako je atletika, basketbal, šachy, turistika, aerobik, ZTS apod.
 

Historie stolního tenisu v Čelákovicích

 

 

V roce 1923 byl založen SK Čelákovice. 28. října 1925 byla otevřena nově postavená sokolovna na nynější Masarykově ulici č.p. 585.

 

O meziválečném období nemáme o stolním tenisu v Čelákovicích zprávy. Počátky v Čelákovicích sahají dle pamětníků do roku 1936. Písemné dokumenty o tom však nemáme. Teprve v letech 1940 – 1947 se v čelákovické tvrzi (tehdy zde byl hostinec) ustavil TTK Tvrz, za nějž tenkrát hráli Jindřich Červenka, Socha, Bajer, Mužík, Chromý, Winter, Chalupa a Hataš. Za ženy pak Věra Červenková a  Vl. Hirthová. V době II. světové války byla činnost SK Čelákovice přerušena.

 

Od roku 1947 do roku 1948 došlo k obnově SK Čelákovice. Pod jeho hlavičkou  bylo u příležitosti 25.výročí trvání SK Čelákovice v sokolovně 11.1.1948 sehráno mezinárodní utkání ve stolním tenisu za účasti maďarských reprezentantů Sida, Soose, Kotziana a Farkasové s hráči Čelákovic Pincem, Bajerem, Mužíkem, Pokorným, Červenkou, Bezdíčkem, Červenkovou a Plánickou. 

 

Po roce 1948 došlo k transformaci SK Čelákovice na TJ Spartak Čelákovice. V té době se v Čelákovicích ještě hrál stolní tenis v Baníku Čelákovice. Na okresních přeborech jednotlivců v roce 1952 zvítězil Josef Seidl (Spartak Čelákovice) a druhý byl Josef Kašička (Baník Čelákovice).

 

V roce 1982 došlo k založení SK Kovohutě Čelákovice, který se věnoval výhradně  stolnímu tenisu. Hráli za něj  Jiří Vykoukal, Milan Jaroš, Karel Skuhravý, Ing. Karel Matouš, Pavel a Václav Přibáňové, Václav Pavelec, Marie  Housarová, Josef Volf a Marcela Volfová.

 

V letech 1993 až 1995 působili stolní tenisté Spartaku Čelákovice přechodně pod hlavičkou Unionu Čelákovice a v roce 1996 se vrátili pod vedení Spartaku Čelákovice. V roce 1993 vybojovaly ženy Čelákovic pod vedením legendárního trenéra Josefa Kašičky I. ligu. Podílely se na tom Eva Hochmanová-Brandejská, Mirka Kališová, Zdeňka Štruplová a Irena Munková. Čelákovické ženy byly od roku 1973 nepřetržitě 20 let v II. lize (národní liga), přičemž kromě výše uvedených se na tom podílely Eva Kuncová, Jarmila Iglová, Y. Hrančíková, I. Štefunková a M. Staňková (v sezóně 2000/2001).

 

V roce 1997 pak došlo ke sloučení oddílu stolního tenisu Spartaku Čelákovice s SK Kovohutě Čelákovice. Od té doby v Čelákovicích působí pouze pod hlavičkou TJ Spartak Čelákovice. V sezóně 2000/2001 se A-družstvo mužů probojovalo do 2. celostátní ligy pod vedením manažera a sponzora Josefa Seidla.  Podíleli se na tom tito hráči: Miroslav Vilímek, Josef Jindra, Ing. Petr Dvořák, Ing. Jiří Paroulek, Tomáš Juklík a I. Vích. V následující sezóně družstvo posílil Ivan Kavka.

 

Ženy se v sezóně 2000/2001 neudržely ve II. lize a sestoupily do divize. V sezóně 2001/2002 pak přišli do oddílu mimořádně talentovaní sourozenci Obešlové.

 
V současné době má zdejší stolní tenis cca 30 členů a z toho polovinu tvoří mládež. Z jeho řad vzešli reprezentanti Radek Mrkvička, Eva Hochmanová-Brandejská, Michal Obešlo a jeho bratři Marek a František.
 
V poslední době oddíl staví do okresního přeboru Praha-východ 4 družstva mužů a 1 družstvo mládeže.
TOPlist